Červenec 2012

Štěněčí miminko

18. července 2012 v 11:31 Našli domov
Holčička dnes ráno odcestovala s novými páníčky!

Psi už jen s náhubkem nebo na vodítku!!

16. července 2012 v 16:20 Informace

Psi už jen s náhubkem nebo na vodítku

Do krve pokousaní psi i jejich páníčci, kteří musí do nemocnice na ošetření. Tak někdy končí ve městě procházky pejskařů se svými čtyřnohými miláčky.
Nevychovaní psi v ulicích často obtěžují kolemjdoucí, zejména malé děti. Tomu má zabránit nová vyhláška o zabezpečení pořádku na veřejných prostranstvích platná od příští středy 18. července. Radnice tak reaguje na časté stížnosti obyvatel Znojma na psy. Zásadní novinkou je, že každý majitel musí mít svého psa na vodítku. Pustit na volno jej může jen s náhubkem. I když má zvíře náhubek, musí být pod dohledem a přímým vlivem doprovázejícího člověka. Za porušení mohou strážníci dát až tisícikorunovou blokovou pokutu. "Počítáme s tím že čtrnáct dnů až měsíc nebudeme chovatele pokutovat, ale jen upozorňovat. Především na to, že nová vyhláška je nemá omezovat, ale je tu proto, aby zabránila případnému napadnutí člověka psem," podtrhl Ivan Budín, ředitel Městské policie Znojmo. Psi nesmí také na označená dětská hřiště ve městě, do vnitrobloku na ulici 17. listopadu, na Jižní přístupovou cestu k hradu a na Hradní ulici vedoucí k rotundě svaté Kateřiny.
"S novým nařízením souhlasím. Našeho psa Angela při venčení téměř nikdy nepouštím na volno, takže pro mě není vyhláška ničím novým ani neobvyklým," uvedla devětadvacetiletá Znojmačka. Kvůli bezpečnosti vede svého psa i seniorka z Kuchařovické ulice. ?Zorinku mám na vodítku proto aby ji nenapadl cizí pes a také aby nevběhla pod auto. Jednou byla na volno a společně s dalším psem se během chvilky ocitli přímo uprostřed frekventované silnice," přiblížila žena.
Strážníci také dohlížejí na to, aby majitelé po svých psech uklízeli výkaly. Kontroly provádí i v civilu. Za nedodržení tohoto zařízení pejskaře pokutují. Sáčky na "psí bobky" jsou u odpadkových košů.
img
FOTO (jm).

Bohoušek

16. července 2012 v 14:44 Našli domov
Bohoušek byl osvojen do nového domova.

Bíglí slečna

16. července 2012 v 13:12 Pejsci ze Znojemska čekající na nové domovy
Hledáme nový domov pro roční fenečku bíglíka.
Paní Lucie Kopečná
Více informací na emailu: Kopecna324@seznam.cz


Kočičí slečna Libuška

12. července 2012 v 9:51 Našli domov
Libuška ještě dnes našla nový domov.Děkujeme!

Kočičky a kocourci

12. července 2012 v 9:41 Našli domov
Koťátka našla nové domovy.

Micinka a Malenka

12. července 2012 v 9:35 Našli domov
Micinka se také dočkala nového domova.
Micinka

Čárlí

3. července 2012 v 17:30 Našli domov
Zlatíčko Čárlík našel také nový domov.


Glori

3. července 2012 v 17:12 Našli domov
Glorinka našla nový domov...