Září 2013

POZOR!!!!!!!!!!!!!!!

30. září 2013 v 12:06 Informace

Jelikož jsme byli upozorněni na diskuzi, která se rozběhla v sousedním útulku o problému s přemnoženými koťaty, rádi bychom také přidali náš názor a napsali, jak to v našem útulku s kočkami chodí....

Kazdý den řešíme minimálně jeden problém, kdy někdo najde koťátko, nebo někdo dopřeje svým dětem koťátka na hraní, která pak končí na městské policii. Ale co potom? Když lidem řekneme, že koťata nepřijímáme, neděláme si srandu, ani to neříkáme jen tak. Útulek v Načeraticích je stejně jako ten Přímětický pouze pro pejsky. I přesto, že paní Štěpánka Fáglerová darovala částku na otevření části útulku, ve které se kočičky kastrují, nikdy neměla na mysli malinká koťata, které není možné kastrovat. Izolace, která zde slouží pro "kastrátky", které v útulku zůstávají jen po dobu nezbytně nutnou na zotavení, není určena pro koťata.

Kočky se v útulku neočkují ani je zde nedržíme dlouhou dobu. Izolace není útulek, koťata zde nemůžou vyrůst ani dospět, ani tu nemáme kojící kočky, které by se mohly ujmout nalezených koťátek.

I přesto, že se snažíme pomoci a také pomáháme spoustě koček, ať už bezplatnou kastrací nebo tím, že místo utracení dospělé krásné kočičky, ji přijmeme k nám a nabídneme jí nový domov, i přesto, nejsme zařízeni pro odchovy koťat. Bohužel tohle všechno znojmáky nezajímá. I přes naše slova, o tom, že koťátka v útulku nemají šance dožít se dospělého věku, kvůli nemocem, která koťátka rozšiřují mezi sebou, jako vzduchem a následně umírají v našich náručích, i přes to všechno lidé raději zavolají na "městskou" a tím se to "jakože vyřeší"....NEVYŘEŠÍ!!!

Rádi pomůžeme dospělým kočičkám, které potřebují najít nový domov, bohužel však toto nemůžeme nabídnout i koťatům....

Snad tento problém začnou lidé řešit a také pochopí, že i my jsme jen lidé a také milujeme zvířata (někdy víc než lidi), ale úplně všechno zařídit neumíme. Jen takový dodatek na závěr, bezprizorní kočička a koťata, to jso ty, co Vám zanechají na rukách šrámy a škrábance, takže koťátka, která jste právě našli, a držíte je v náručí, to nejsou "tuláci nebo samorosti", to jsou kočky, které již lidský dotek poznaly, tak jak je možné, že teď jsou opuštěné??? MNOŽITELÉ A RÁDOBY CHOVATELÉ KOČEK, PROBOHA POLEPŠETE SE!!!!!!!


Noví pejsci

29. září 2013 v 14:34 Hledá se původní majitel
Opět byli do útulku přivezeni dva pejsci u kterých hledáme původního páníčka.

26.9.2013 byla přivezena fenečka, kříženec labradora, fenečka je mladá, velmi živá a docela při těle, neutekla někomu? Odchycena byla na náměstí Svobody ve Znojmě.

28.9.2013 byl Městské Policii předán z Přímětic z ulice Podzimní pejsek, větší bišonek. V útulku se mu vůbec nelíbí a velmi smutní. Bišonek Riki je už doma!!!

Ani jeden z pejsků nemá obojek ani jiná poznávací znamení....

Budeme rádi za jakékoliv informace o těchto nalezencích....

Kočička Viki

25. září 2013 v 10:54 Hledá se původní majitel
Kočička Viktorka našla nový domov.

Yorkšíráček

25. září 2013 v 10:50 Našli domov
Yorkšíráček Jimmi se vrátil domů k páníčkům....

Nalezená fenka labradora

25. září 2013 v 10:48 Našli domov
Fenečka Meggi, kterou odchytla MP 17.9.2013 se vrátila domů s majiteli...

Míša

24. září 2013 v 15:58 Našli domov
Míša už také našel domov...

Meggy

5. září 2013 v 13:41 Našli domov
Malinká Meggy už je doma!

Štěňátko Beny

5. září 2013 v 13:35 Našli domov
Beny už je také doma...

Puntík

3. září 2013 v 8:51 Našli domov
Puntík odcestoval se svojí novou rodinou...

Pinďa

3. září 2013 v 8:48 Našli domov
Pinďa už je také doma...